Netajím se tím, že píšu taky pro obyčejný ženský a mámy. A někdy tyhle skvělé dámy hledají novou práci… Horečnatě sestavují ten zpropadený životopis.

A občas v něm necháte něco, co je prostě trapas… Povím vám, co to je. Hned teď.

Holky, dáváte si s tím někdy sakra práci, a tak je škoda, když tam necháte něco, co vám prostě nesluší…

Vůbec přitom nesejde, jestli se hlásíte na hot top manažerku, paní na úklid nebo asistentku, co svět neviděl. To je vážně úplně fuk. Jsou totiž určité věci, o kterých se zas tak nemluví, ale svůj životopis s nimi můžete zbytečně potopit. Mluvím z duše. Z té svojí.

Tady jsou.
Tady jsou tři zbytečné blbosti, na který si dejte v životopisu pozor.  A vlastně na všech lejstrech, kde se chcete nějak dobře prezentovat. Můžete být ve svým oboru extratřída, ale když si tohle neošéfujete, bude to sranda. Na váš účet.

cuclinka@puclinka77, janicka.srdicko – Co po nás chceš, holčičko?

No, práci, přece! Možná to maličko zveličím, ale divily byste se, co se kolikrát namane. A tak to zkrátím. Prostě e-mailová adresa musí mít nějakou úroveň. Nebo nemusí, ale počítejte s tím, že ten, kdo si prohlíží váš životopis, se vám může = bude smát. Je zkrátka víc profi, když chce na pohovor Ivona Neuwirtová než Pudelinka.Bublinka1111. Nový a normální e-mail založíte za pár minut a fakt s tím uděláte dost.

Je libo fotku z obýváčku?

Vím. Ono se říká, že jako na vzhledu nezáleží. Jenže to se opravdu jen říká a je třeba s tím pracovat. Žádnému šéfovi není jedno, kdo mu bude nosit kafe. A každá ženská je radši, když ta druhá vypadá hůř. Že to tak nemáš? Ha! Tak to pěkně kecáš.

Větší šanci mají vždycky životopisy, kde je fotka. Je to osobnější, živější. Je to důležité! Když už se pro fotku rozhodnete, dejte bacha, ať na ní není vidět kus něčí nohy u televize nebo víc psa než vás. Moje sestřenice, machr přes personalistiku, mi to ještě doplňuje: „nejvíc nás dostávají fotky z dětských pokojíčků nebo paní v kostýmku a za ní Justin Bieber.“ Kdyby vedle, ale on je jenom na plakátě. Myslíte si, že to dramatizujeme?

Pokud to vyloženě nevyžaduje ta konkrétní práce, tak se prosimpěkně do žádnýho velkýho umění rozhodně nepouštějte. Mně je to jasný. Ta fotka, jak běháš bosá v rose, tu jsi poslala sice už všem, ale do CV tenhle skvost vážně nějak nepatří. Asi bych vám poradila: trochu pudru, jeden krásný úsměv, a hlavně se nefoťte samy. To funguje.

Vlastnosti dokumentu jsou zrádná věc

Když vám to píše někdo jiný (mrky, mrky, mrk), dejte pozor na to, ať to nejde vyčíst ve vlastnostech souboru. Personalista nemusí být žádný PC machr a během chvilky si dokáže zjistit, kdo na tom vašem životopisu dělal a taky jak dlouho. A že ty jsi na něm neudělala ale vůbec nic. Jo jo, já to říkám pořád. Vlastnosti dokumentu jsou ošemetná věc. Někdy.
Dobrá rada nad zlato

Taky bych vám chtěla poradit, aby to po vás vždycky někdo přečetl. Vy totiž svoje chyby neuvidíte, ten druhý ano. Tímhle jednoduchým pravidlem vychytáte dost překlepů. A celkově míň překlepů budete do klávesnice ťukat, když u psaní nebudete mít zkřížené nohy. Naprosto vážně. Ověřeno.

A ještě druhá dobrá rada nad zlato

Po červeném to jde jedna báseň, po bílém jste za hvězdu!